اِلأَحَّد ٢٠ جمادي الاولي ١٤٤٥                 Sunday 12 December 2023                     ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۲ آذر   
.: ورود به حساب کاربری :.
نام کاربری:
رمز عبور:
.: تبلیغات :.
.: اخبار :.
«قهوه تلخ» کار خود را از نو آغاز می کند
----------------------------
سیمین دانشور، درگذشت+ تصویر
----------------------------
انگیزه مجموعه‌داران از گردآوری آثار هنری چیست؟
----------------------------
عینک واقعیت افزوده گوگل+ تصویر
----------------------------
خلاقیت بخشی از دیوانگی است
----------------------------
عرضه خودکارهای سه‌بعدی+ تصویر
----------------------------
حالا رویاها دیده می‌شوند
----------------------------
سازندگان پت پستچی و تلی تابیز: صنعت انیمیشن بریتان
----------------------------
جدایی نادر از سیمین اسکار گرفت/صحبتهای فرهادی+ تصویر
----------------------------
مصاحبه پانته آ واعظ نیا در کیهان کاریکاتور+ تصویر
----------------------------
.: پیوندها :.
گل آقا
قهوه تلخ
وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی
Digital Dream Art
دانلود نرم افزار
ایران کارتون
آدرس اینترنتی بانکها
کلوب ماد ایران
سپنتا
ایران هاست
سنترال وب
شرکت تجارت الکترونیک پارسیان
صرافی رویال
مخابرات تهران
برق تهران
همراه اول
صبا نت
تامین اجتماعی
انجمن صنفی گرافیک
سازمان امورمالیاتی کشور
تصویر سبز فردا
مرجع ابزارهای فتوشاپی
سازندگان پت پستچی و تلی تابیز: صنعت انیمیشن بریتان
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر
انیماتورهای سرشناس بریتانیا که مجموعه های محبوبی چون پت پستچی و تلی تابیز را خلق کرده اند، هشدار داده اند که صنعت انیمیشن در این کشور رو به زوال است.

 گروه  انیمیشن یو کی  که این نگرانی را مطرح کرده و از حمایت استودیوهای معتبر برخوردار است، با جورج اوزبورن، وزیر دارایی بریتانیا ملاقات داشته تا از او درخواست کنند در بودجه سال آینده، برای دست اندرکاران این صنعت طرحی برای معافیت از پرداخت مالیات در نظر بگیرد.

 
آنها به وزیر دارایی گفتند که این صنعت در خطر افت شدید است و احتمال دارد در ظرف چند سال آینده نابود شود.
به نظر آنها معافیت از مالیات و عوامل دیگر، در کشورهای دیگر باعث می شود تولید در خارج ارزان تر تمام شود.
انیمیشن یو کی دیدار با آقای اوزبورن را مثبت و پربار ارزیابی کرد.
همزمان شرکت آردمن خالق والیس و گرامیت و فرار مرغها نیز گفت که در نظر دارد کادر تولید را به خارج از کشور انتقال دهد زیرا هزینه کار در بریتانیا بسیار بالاست.
نقش مهم
در فرانسه کمک های مالی دولتی و معافیت مالیاتی، حدودا ۲۰ درصد از بودجه تولید را تشکیل می دهد و در ایرلند معافیت مالی حدود ۲۸ درصد است. در کانادا، معافیت های مالیاتی و سایر حمایت های مالی از سوی دولت چیزی حدود ۴۷ درصد از بودجه تولید در سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۰ را تشکیل داد.
یک سخنگوی وزارت دارایی گفت که دولت متوجه نقش مهمی است که همه حرفه ها از جمله بخش انیمیشن در ایجاد اقتصادی پر قدرت، متوازن و با دوام بازی می کنند.
به گفته او دولت از پیش اقداماتی نظیر کاهش مالیات شرکت ها برای کمک به منظور کمک به مشاغل و تحریک بخش سرمایه گذاری انجام داده است.
دست اندرکاران معتبر صنعت انیمشین سازی بریتانیا در زیر بخشی از مشکلات خود در تولید محبوب ترین مجموعه های انیمیشن برای کودکان را در زیر بر شمرده اند.
تولید کننده تلی تابیز
آن وود یکی از تولید کنندگان تلی تابیز و رزی و جیم است و کارهای او از شبکه سی بی بیز زیر مجموعه بی بی سی برای کودکان پخش می شود.
در جواب به این سوال که آیا قادر بود همین امروز یک شرکت تولیدی جدید تاسیس کند، بی درنگ جواب داد: خیر، امکان پذیر نیست.
وقتی آغاز به کار کردم، یکی از اولین کمپانی های مستقل در تولید انیمیشن را تاسیس کردم و برای شبکه تلویزیونی کانال ۴ (چنل ۴) در بریتانیا کار می کردم. در آن زمان هزینه کامل تولید به اضافه دستمزد پرداخت می شد. در حال حاضر اگر ۱۵ تا ۲۰ درصد هزینه تولید را به شما بپردازند شانس آورده اید. شما باید ۸۰ درصد بقیه را خودتان تهیه کنید. بی بی سی تنها شبکه بریتانیایی است که هنوز هزینه زیادی برای تولید برنامه های جدید می پردازد.
او می گوید: با آنکه شبکه های تلویزیونی زیادی در بریتانیا موجود است، اما ترجیح می دهند از کشورهای دیگر مثل آمریکا، برنامه بخرند تا آنکه خودشان در داخل کشور تولید کنند.
وی در ادامه گفت: ما خود را به دست فرهنگ آمریکای شمالی سپرده ایم زیرا بازار آمریکای شمالی بسیار بزرگ است و تولید کنندگان داخلی می توانند با قیمتی بسیار ارزان تر برنامه بخرند.
فی فی و گلبرگ ها
کمپانی چپمن انترتینمنت مجموعه  فی فی و گلبرگ ها  و  روری ماشین مسابقه را خلق کرده است.
به گفته اندرو هیدن، یکی از موسسان این کمپانی، سه عامل باعث نزول صنعت انیمیشن در بریتانیا شده است.
یکی آنکه معافیت های مالیاتی در کشورهای دیگر، ساخت انیمیشن در خارج را ارزان تر کرده است. دوم، شبکه های تلویزیونی بهای کمتری برای تولیدات داخلی می پردازند، اما همواره خواستار سهم بیشتری از سود کمپانی ها هستند و سوم آنکه رکود اقتصادی به این معناست که درآمد حاصل از فروش اسباب بازی، کتاب و دی وی دی کودکان کاهش یافته است.
آقای هیدن می گوید: تمایل به خلق مجموعه هایی که از نظر سبک تولید به استانداردهای موجود شبیه هستند، باعث شده است تا انیماتورها بخواهند تولیدات خود را در داخل کشور ادامه دهند.
اما کیت چپمن از دیگر موسسان این کمپانی که مجموعه باب د بیلدر را خلق کرده است، ایده های تازه خود را به تولید کنندگان کانادایی ارائه داده است.
آقای هیدن می گوید: بدون معافیت های مالی در بریتانیا، این دیوانگی است که ایده های جدید را در این کشور تولید کنید.
پپا پیگ
این گروه سه نفره، استلی بیکر دیویس برای خلق پپا پیگ که در ۱۸۰ کشور پخش می شود، شهرت دارند. فیل دیویس و مارک بیکر کار خود را با ساختن فیلم های کوتاه در کانال ۴ تلویزیون بریتانیا شروع کردند.
دیویس می گوید: کارگردانان آینده بعد از فارغ التحصیل شدن از کالج، طبیعتا اول به ساخت فیلم های کوتاه روی می آوردند اما امکان این کار اکنون کاملا نابود شده است.
وی در ادامه گفت:  ما یک نرم افزار برای تولید انیمیشن اجاره کرده ایم و با آن کار می کنیم و بدون آن نمی توانیم از پس هزینه های تولید برآییم زیرا بدون آن باید حدود صد تا صد و بیست نفر کارمند استخدام کنیم اما با وجود این نرم افزار می توانیم با حدود سی نفر به کارمان ادامه دهیم.
دیویس می گوید:   تا به حال از رفتن به خارج خودداری کرده ام اما برای تولید مجموعه انیمیشن بعدی یا فیلم بعدی این کار را خواهم کرد.
باب د بیلدر
کرتیس جابلینگ، طراح  باب د بیلدر  که ایده های جدید برای تولید مجموعه های تازه ارائه می دهد، خود را  خالق مستقل  توصیف می کند.
اما در سال های اخیر به تالیف کتاب روی آورده است زیرا عملی کردن طرح ها و ایده هایش بسیار دشوار شده است.
او می گوید: من تلاش می کردم ایده هایم را برای ساخت و پرداخت به استودیوها بفروشم و آنها گفته اند که خیلی تمایل دارند با من کار کنند اما بودجه آنها محدود است.
وی در ادامه گفت: من به جای آنکه دنبال کمپانی های تولید در خارج از کشور بگردم، به حوزه نشر رو آورده ام و در طی دوسال پیش کتاب های داستانی نوشته ام
وقتی می شنویم مردم برای کار مجبورند به خارج از کشور بروند، بسیار تاسف انگیز است. همه بخش های صنعت، از طراحان گرفته تا نقاشان و تکنیسین ها دچار همین مشکلات شده اند.
من دو نفر را می شناسم که کاری مشابه من انجام می دهند و ایده های جدید برای مجموعه های انیمیشن ارائه می دهد. آنها اکنون به لس آنجلس مهاجرت کرده و دیگر سراغی از کمپانی های بریتانیایی را نمی گیرند
 
Copyright © 2001-2023 Gozareh, Co,Ltd. All Rights Reserved. کليه حقوق اين وب سايت براي شرکت گزاره های ماندگار هنر محفوظ است ۱۴۰۲ -۱۳۸۰
Powered By Gozareh