اِلأَحَّد ٢٠ جمادي الاولي ١٤٤٥                 Sunday 12 December 2023                     ۱۴۰۲ يکشنبه ۱۲ آذر   
.: ورود به حساب کاربری :.
نام کاربری:
رمز عبور:
.: تبلیغات :.
.: اخبار :.
«قهوه تلخ» کار خود را از نو آغاز می کند
----------------------------
سیمین دانشور، درگذشت+ تصویر
----------------------------
انگیزه مجموعه‌داران از گردآوری آثار هنری چیست؟
----------------------------
عینک واقعیت افزوده گوگل+ تصویر
----------------------------
خلاقیت بخشی از دیوانگی است
----------------------------
عرضه خودکارهای سه‌بعدی+ تصویر
----------------------------
حالا رویاها دیده می‌شوند
----------------------------
سازندگان پت پستچی و تلی تابیز: صنعت انیمیشن بریتان
----------------------------
جدایی نادر از سیمین اسکار گرفت/صحبتهای فرهادی+ تصویر
----------------------------
مصاحبه پانته آ واعظ نیا در کیهان کاریکاتور+ تصویر
----------------------------
.: پیوندها :.
گل آقا
قهوه تلخ
وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی
Digital Dream Art
دانلود نرم افزار
ایران کارتون
آدرس اینترنتی بانکها
کلوب ماد ایران
سپنتا
ایران هاست
سنترال وب
شرکت تجارت الکترونیک پارسیان
صرافی رویال
مخابرات تهران
برق تهران
همراه اول
صبا نت
تامین اجتماعی
انجمن صنفی گرافیک
سازمان امورمالیاتی کشور
تصویر سبز فردا
مرجع ابزارهای فتوشاپی
مصاحبه پانته آ واعظ نیا در کیهان کاریکاتور
۱۳۹۳ دوشنبه ۲۴ آذر
در شماره 240 نوروز 1391 مجله کیهان کاریکاتور ،آقای بنفشه به مصاحبه با پانته آ واعظ نیا پرداخته که در این بخش خبری قسمتهایی از این مصاحبه و اسکن صفحات مجله در ذیل می آید.

 کاریکاتوریستی عاشق تکنولوژی

 
گفتگو از حسن بنفشه:
 
هنوز اولین حضور پانته ا واعظ نیا در تحریریه کیهان کاریکاتور را به یاد دارم.بیش از 15 سال پیش.او کاریکاتوری را در قطعی بزرگ کشیده و آورده بود تا برای چاپ به آقای نیرومند نشان دهد که البته کار به نقد و تحلیل و احتمالا دلخوری از ایرادهای مطرح شده انجامید.آن کاریکاتوریست جوان اکنون پس از فارغ التحصیلی از کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن از دانشکده هنر دانشگاه تهران، اکنون تجربه زیادی را در زمینه کاریکاتور و سایر هنرهای تجسمی کسب کرده است.واعظ نیا در تازه ترین کارش ، طراح و گرافیست و مدیر بخش تبلیغات مجموعه (( قهوه تلخ)) بوده است که یک کار حرفه ای درخشان در کارنامه هنری اش به شمار می رود.او متولد 1355 تهران و ساکن مشهدبوده اما با قبولی اش در دانشگاه تهران از 1374 تهران نشین شده است.کارش را با فراگیری طراحی آغاز کرد و پس از آن همواره در تقویت آن کوشیده است.به دلیل علاقه اش به هنرهای ایرانی - اسلامی ، به طراحی تذهیب و مینیاتور نیز پرداخته است و خواسته اگر کاریکاتوری کار می کندخط هایش هویت ایرانی داشته باشد.البتهتحصیل کارشناسی اش در رشته صنایع دستی در این زمینه کمک بزرگی به او کرده و شناخت خطوط اسلیمی و دیگر مصالح هنرهای ایرانی ، او را در هویت بخشیدن به آثارش یاری داده است.به عنوان نکته آخر، باید گفت در مصاحبه با واعظ نیا کوشیده ام از طرح سوالات مرسوم تا حدی دور شوم و بیش تر به تعلقات خاطر هنرمند نزدیک گردم.
 
-چه چیزی شما را دچار شوک می کند؟
 
ج:مجبورم برای پاسخ دادن به این سوال کمی در مورد خودم مقدمه چینی کنم.من به عنوان یک صفر کیلومتر وارد دنیای هنر شدم.ابتدا مجسمه سازی کردم که برایم جذاب بود.اما کاریکاتور رشته مورد علاقه من بود البته با تکنیک ها و ابزارهای آن آشنایی نداشتم چون از رشته ریاضی به هنر آمده بودم. همه چیز برایم جذاب بود.من برای کاریکاتوریست شدن وقت زیادی برای فراگیری طراحی گذاشتم.بعد از بیان این مقدمه باید بگویم تنها چیزی که می توانم به عنوان عامل شوک از آن حرف بزنم جنسیت من به عنوان یک زن است.در جاهایی مثل پروژه هایی که تا دیر وقت و نیمه های شب طول می کشید می دیدم که مردها در حال کار کردن هستند اما انگار فقط به خاطر اینکه من زن بودم همه می گفتند که کار کردن برای شما تا 2 و 3  نیمه شب خیلی دیر است و باید به کارم خاتمه بدهم و بروم.این مرا دچار شوک می کرد. با این وجود ، همیشه گفته ام که خیلی از زن بودنم خوشحالم.
 
Copyright © 2001-2023 Gozareh, Co,Ltd. All Rights Reserved. کليه حقوق اين وب سايت براي شرکت گزاره های ماندگار هنر محفوظ است ۱۴۰۲ -۱۳۸۰
Powered By Gozareh